Kapci Coatings » Lakiery samochodowe - wysoka jakość powłoki i połysk


 

Lakiery samochodwe KAPCI coatings to jeden z największych producentów produktów należących do sektora Car Refinish. Produkty tej marki są eksportowane do ponad 45 krajów na całym świecie. Eksport powoduje, że firma opracowuje produkty przestrzegając międzynarodowych standardów, o czym świadczą posiadane przez lakiery samochodowe Kapci  certyfikaty:  ISO 9001-2000, ISO 14001-1996 oraz ISO 18001.

System mieszalniczy charakteryzuje bardzo wysoka jakość powłoki, wysoki połysk oraz duża siła krycia. Jedną z jego największych zalet jest łatwość obsługi systemu doboru kolorów oraz stabilność zapigmentowania. System zawdzięcza swą popularność prostocie aplikacji oraz małemu zużycia materiałów. W skład systemu wchodzi maszyna mieszalnicza (mieszalnik), która skutecznie zapobiega wysychaniu lakierów oraz osadzaniu się części stałych pigmentów na dnie. 


Oprogramowanie - program recepturowy połączony z Colormapą bezbłędność i niezawodność

 

Nieodłączną część każdego z systemów doboru koloru Kapci Coatings stanowi program recepturowy, który jest połączony z Colormapą. Receptury pojawiające się w programie posiadają wyszczególnione pigmenty wraz z barwami. Użytkownik oprogramowanie posiada możliwość wpisywania własnych receptur oraz ich przesłania. Istnieje również możliwość stworzenia własnej bazy kolorystycznej. W programie występuje również kolor info czyli obrazowy opis charakteryzujący pigmenty. Program recepturowy współdziała z wagą ( dostępna w systemie ), dzięki temu przeliczenie wybranej przez nas receptury na żądaną ilość ilość lakieru jest niezwykle proste. Nawet gdy zdarzy nam się przez nieuwagę przelać któryś ze składników – nic nie szkodzi – program recepturowy przeliczy i skoryguje ilość pozostałych składników. 

Colorbox
Colorbox jest jednym z podstawowych narzędzi kolorystycznych Kapci Coatings, który pomaga przyporządkować odpowiedni kolor. Colorbox jest zbiorem kolorów różnych marek samochodowych w formie alfabetycznie poukładanych numerów odnoszących się do pomalowanych fiszek. Każdy zestaw zawiera kolorowe fiszki, które dają kompletny widok na wszystkie seryjne kolory producentów samochodowych (OEM). W Colorboxie znajduje się około 15.000 kolorów producentów samochodowych.    


Colormapa
Kapci Coatings posiada również Colormapę, w której jest umieszczone około 4.000 kolorów producentów samochodowych (metaliki, perły). W sytuacji nie posiadania danego kodu producenta system ten umożliwia odnalezienie koloru lub jego warianty. Kolory w tym narzędziu ułożone są chromatycznie. Kod koloru znajdującego się w Colormapie składa się z numeru strony, szeregu liter oraz numeru kolumny.    

Koło chromatyczne
Koło chromatyczne Kapci Coatings zawiera wszystkie pigmenty, które oferuje Kapci dla systemu wykończeniowego. Każdy kolor jest natryśnięty z oryginalnych materiałów, zawsze jako czysty kolor oraz z mieszanką białego albo srebrnego koloru. Kolory perłowe są pokazane na czarnym i białym tle w celu uwidocznienia efektu. Każdy pigment Kapci jest chromatycznie ustawiony w okręgu kolorów. Koło chromatyczne Kapci jest doskonałym narzędziem kolorystycznym.